Manikür, Pedikür , El Ve Ayak Bakımı

MANİKÜR , PEDİKÜR , EL VE AYAK BAKIMI

MANİKÜR, PEDİKÜR

MANİKÜR, PEDİKÜR patron erkek kuaförü izmir

   Sağlıklı ve bakımlı bir görünüme sahip olmanın dışında bedeninin hijyen ihtiyacını karşılamak için bazı bakımları düzenli yaptırman önemlidir. Günde bir çok alana, ortama maruz kalan ELLERİMİZ  ve sürekli gün içinde ayakkabı içinde bulunan AYAKLARIMIZ özellikle en çok bakıma ihtiyaç duyulan bölgelerdir. Herkesin mevsim ayırmaksızın yaptırabileceği  MANİKÜR, PEDİKÜR  EL VE AYAK BAKIMI uygulamalarına dair her şeyi bu yazımızda bulabilirsin. 

Manikür Nedir? Neden Yaptırılır?

Manikür, el tırnaklarının sağlıklı, hijyenik ve estetik olması için yaptırabileceğin bir bakımdır. Günlük hayatımızda her işimizde kullandığımız ellerimiz pek çok yüzeyle, hava koşuluyla temas ettiği için hızlıca yıpranabilir. Ve yaşlanma belirtileri daha hızlı meydana gelir.  Her ne kadar ellerini yıkasan, dezenfekte etsen veya kremlesen de özenli bir bakıma ihtiyacın olacaktır. Detaylı şekilde el ve tırnak bakımının yapıldığı manikür işlemi de pek çok noktada ellerini sağlıklı tutman için gereklidir. Bu hem bakımlı hem de sağlıklı el ve tırnak görünümü için işinde iyi olan bir uzmandan destek alman önemlidir. Son zamanlarda hayatımızda bulunan koronavirüse ve çeşitli hastalılara karşı tek kullanımlık ürünlerin kullanıldığına ve kesici aletlerin ise dezenfekte edilmiş olmasına dikkat et.

Pedikür Nedir? Neden Yaptırılır?

Ayak ve tırnakların sağlıklı, hijyenik ve estetik olması için yaptırılan bakımına denir. Ancak bu bakımı sadece tırnak temizliği ve besleme anlamında değil, aynı zamanda ayak derisini yenilemek olarak açıklayabiliriz.

İyi bir uzman tarafından gerçekleştirilen bir seansta ayağın ölü dokularından arındırılır, derisi yumuşatılır, tırnak etleri beslenir ve tercihen estetik anlamda bir bakımdan geçirilir. Sürekli ayakkabı içinde havasız kalan ayaklarımızın bakımını gözardı edemeyiz. Doğru tedaviler ile daha doğru yürümek  dahi mümkündür. Ayrıca ayak tabanına ağırlığının eşit yayılmasını sağlayarak sırt ağrılarını önlemen de mümkün. Pedikür uzmanlarına göre bir masaj ile gün boyunca tüy gibi de hissedebilirsin.

Ne sıklıkla Manikür ve Pedikür Yapılmalı?

Bu sıklık el ve ayak tırnak bakımları aslında kişisel isteğe bağlı süre aralıklarında gerçekleştirilir. Ancak düzenli bir bakım ve tırnakların dinlenebilmesi için iki hafta arayla uygulanması daha uygundur.  Bu da oluşabilecek tırnak deformasyonlarını engeller. İzmir’in merkezinde  Folkart İncity de bulunan salonumuzdan BU LİNKE TIKLAYARAK randevu alıp el ve ayak bakımınızı alanında uzman profesyonellere bırakabilirsiniz.Kahvenizi yudumlarken daha bakımlı ve sağlıklı bir el ve ayaklara kavuşabilirsiniz.

İletişime Geç!

  • Kazım Dirik Mh. 296/2 Sk. No:2/D Folkar In City Bornova/İzmir

  • patronkuafor@gmail.com

  • 05535737992

  • 05535737992

BİZE ULAŞIN

Aşağıda yer alan formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.